piątek, 7 kwietnia 2017

Wirtualne podróże

Hejka czytelnicy!
Dzisiaj post inny niż wcześniejsze, nie będzie o żadnym miejscu nawet na najdalszym krańcu świata. Dzisiaj podzielę się z wami moim zdaniem na temat wirtualnych podróży. Myślę, że każdy wie, co to oznacza, ale na wszelki wypadek powiem tylko, że jest to śledzenie danego miejsca na świecie, zwiedzanie go przez komputer, za sprawą książki, gry itd.
Według mnie takie podróżowanie to super sprawa! Możemy poczuć się jakbyśmy byli np. na rajskich Malediwach, nie ruszając się z domu. Teraz przedstawię kilka propozycji takiego podróżowania, postaram się podać ich dobre i złe strony, myślę jednak, że więcej będzie tych pierwszych...:)
*strony specjalnie do tego przeznaczone
Są takie strony internetowe, które zostały stworzone specjalnie do wirtualnego zwiedzania. Ukazują nam informacje o zabytkach w miejscu naszego podróżowania czy zdjęcia 360 stopni i nie tylko. Ja mogę polecić stronę o dużym wyborze miejsc do zwiedzania, jest prawdziwym sposobem na nudę: http://virtual-journeys.com/pl. Jedynym jej minusem jest dość kiepskie tłumaczenie na polski (bo sama strona jest oryginalnie zrobiona w języku angielskim), ale oprócz tego możemy się tam dużo dowiedzieć o danym miejscu, sami wybieramy zabytki jakie chcemy w nim wirtualnie odwiedzić. Na tej stronie zamiast opisów zabytków miast możemy wybrać oglądnięcie filmu (jak kto woli;)).
*książki i gazety
Tutaj odniosę się i do przewodników turystycznych, i do atlasów, i do książek przygodowych. Tak naprawdę, jakby pomyśleć, to osoba, która uwielbia czytać i jest też fanem podróży poznaje połowę świata poprzez czytanie. Nowe, ciekawe miejsce może nas wchłonąć z ciekawości dzięki kolorowym zdjęciom i interesującym opisom zawartym w naszym przewodniku.
To dzięki przeglądaniu barwnych map w atlasie i czytaniu ogólnych, ale konkretnych informacji o świecie, znalazłam nową pasję i zaczęłam interesować się geografią i turystyką.
Książki przygodowe, ale też podróżnicze, rozwijają naszą wyobraźnię i uczą dużo o kulturze i obyczajach danego miejsca.
Gazety również są wspaniałe, zwłaszcza dzięki ciekawym reportażom podróżników, którzy odwiedzili kiedyś opisane miejsce. Ja mogę baaardzo polecam wam gazetę "Podróże", bardzo fajnie się ją czyta, a na stronie możemy znaleźć jeszcze więcej artykułów i pomysłów na wycieczki.
http://podroze.se.pl/
*gry
Odwołam się tu najpierw do gier planszowych. Są w nich różnego rodzaju gry o geografii i turystyce, np. quizy (sama mam jeden), gdzie możemy się przede wszystkim dużo nauczyć, ale pozwiedzać również, dla mnie jest to super rozrywka!
Na grach komputerowych czy tych na telefon nie znam się może bardzo dobrze, ale mam takie gry, gdzie buduje się swoje miasto/państwo lub odwiedza się metropolii swoich znajomych - jak ja ostatnio (są to np. gry Sparkling Society, Megapolis, SimCity). Uważam, że to też jest fajny (oczywiście nie w stopniu uzależnienia) sposób na wirtualne zwiedzanie. Miłośnicy gier na pewno mogą też wirtualnie zwiedzać przez dobre symulatory lotu.

Innymi sposobami mogą być oczywiście jeszcze filmy, o których trochę wspomniałam gdzieś u góry, a nawet zabawa z młodszym rodzeństwem w wyspę czy coś takiego (jak ja dwa lata temu z moim bratem wyruszyliśmy na północnoamerykańską Wyspę AR xd)
Jak widzicie, wirtualne zwiedzanie to nic trudnego, a dostarcza dużo wrażeń i można to robić na wiele sposobów...
A co Wy myślicie o wirtualnym zwiedzaniu? Napiszcie w komentarzu! :)
                 Przy okazji, podsumowanie marca
4 - 5 marca byłam z zespołem tanecznym na turnieju w Karczewie, zakwalifikowolimy się na mistrzostwa świata we wrześniu w Czechach...:)

6 komentarzy:

 1. Motywujący post! Pewnie samemu coś takiego nie przyszłoby mi do głowy :D

  OdpowiedzUsuń
 2. To bardzo interesujący sposób na poznawanie nowych miejsc :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o takim sposobie podróżowania, zaraz zajrzę na stronę virtual journeys!
  https://altealeszczynska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Myśle, że to fajna alternatywa gdy wymarzony kraj jest daleko. http://recenzje-kosmetyczneuli.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. ❤️❤️❤️❤️ Kocham cię i twój blog
  Więcej postów chce!!!

  OdpowiedzUsuń