środa, 19 kwietnia 2017

Ameryka Południowa #1 - Wyspa Wielkanocna

Witam ponownie!
Miałam dodać ten post już wcześniej, ale wiecie... Święta, brak czasu, wyjazd do rodziny i tym podobne... Jednak Święta Wielkanocne były jeszcze niedawno, a chyba nie ma lepszego miejsca do opisania w tym czasie niż Wyspa Wielkanocna. Naprawdę chciałabym tam się kiedyś wybrać. :)
Wyspa Wielkanocna - wyspa pochodzenia wulkanicznego, leżąca na Oceanie Spokojnym i należąca do Chile, jej powierzchnia wynosi 163 km2, a zamieszkiwana jest przez ok. 6 tysięcy osób. Wyspa leży w klimacie podzwrotnikowym, a jej stolicą  jest Hanga Roa (zresztą jedyna miejscowość).
Jak widać, nie jest ona duża, nie mieszka tam wiele ludzi, ale na pewno jest ogromna pod względem przyrodniczym i kulturowym. Zapewne większość z Was kojarzy ją z posągami wielkich, owianych tajemnicą głów nazwanych Moai. I słusznie, bo to jej największa atrakcja turystyczna znana ludziom na całym świecie. Jeżeli chodzi o kulturę, to Wyspę Wielkanocną zamieszkują głównie Polinezyjczycy, możemy na przykład oglądać na pokazach ich tradycyjne tańce i stroje. Jak już wcześniej pisałam, piękna natura czeka na nas na każdym kroku. Nawet hanga Roa podczas budowy została pięknie w nią wkomponowana. Pod tymi względami jest to naprawdę miejsce warte odwiedzenia!
Teraz wypiszę już główne atrakcje Wyspy Wielkanocnej:
- Moai
- Rano Raraku
- Anakena Beach
- Park Narodowy Rapa Nui
- Hanga Roa
- Rano Kau
- Ano Akivi
 Słynne Moai

Piękna Anakena Beach
To już wszystko o Wyspie Wielkanocnej, ja tylko chciałabym Was przy okazji zaprosić na mojego instagrama: wiksia_h i snapchata: wikolec. Pa! :*


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz