niedziela, 9 lipca 2017

Polska #9 - Pogorzelica i Niechorze

Hejka!
W tym poście opiszę mój pierwszy wakacyjny wyjazd w tym roku - nad  polskie morze. Choć tak naprawdę jestem tam co roku już któryś raz z kolei!
Jeżdżę do hotelu i chodzę na plażę w Pogorzelicy, ale często spacerujemy po mieście obok, trochę bardziej turystycznym - Niechorzu, dlatego tutaj opiszę mój pobyt w obu, ale najpierw bardziej encyklopedycznie...
Pogorzelica - wieś, a także miejscowość wypoczynkowa położona w województwie zachodniomorskim nad Morzem Bałtyckim, należy do  Gminy Rewal.
W Pogorzelicy największa atrakcja to rozległa plaża. Jest do niej kilka wejść, a przy każdym znajdziemy małe bary, w których można kupić też np. lody. Plaża w Pogorzelicy od zeszłego roku jest oznaczona Niebieską Flagą jako jedna z najczystszych plaż w Polsce.
Kolejna ciekawa rzecz w Pogorzelicy to duże i wysokie lasy, z wieloma tablicami edukacyjnymi, a nawet ośrodkiem wypoczynkowo - szkoleniowym "Bażyna". Powietrze jest w tych lasach bardzo cyste, jednye tylko, na co trzeba uważać, to kleszcze (ja już tam raz złapałam).
Ostatnim atutem Pogorzelicy, jaki osobiście polecam, to Sandra. I nie chodzi mi tu o ofertę noclegów hotelu, czy wielkość, ale o jego dodatkowe atrakcje, takie jak na przykład  największy na zachodnim wybrzeżu aqua park. Gdy jest zimno i nie ma w nim wszystkich zajętych miejsc przez gości hotelowych, można się tam wybrać, trzeba tylko odpowiednio wcześnie zadzwonić i zarezerwować miejsce jaki gość z innego ośrodka. :)
 Niechorze - wieś w województwie zachodniopomorskim, należy do Gminy Rewal. Znajduje się w niej słynna latarnia morska.
Właśnie, latarnia to pierwsza atrakcja, o której napiszę. Byłam kiedyś na jej szczycie, doeskonale widać latarnię z plaży z Pogorzelicy. Co prawda trzeba się długo wspinać po krętych schodach w środku, ale uważam, że przyjemny nadmorski wiatr I widoki na morze, port I wielki kawał zieleni na ziemi wynagradzaja wcześniejszy trud. Okolica latarni też oferuje coś turystom. Znajduje się tam Motylarnia (byłam w tamtym roku, bardzo polecam, można się dużo nauczyć I zobaczyć swobodnie latajace tropikalne gatunki motyli), wystawa LEGO i Muzeum Figur Woskowych.
W Niechorzu warto też zobaczyć Muzeum Rybołóstwa o bardzo ciekawych ekspozycjach, gdzie co roku odbywa się Festyn Śledzia ( w tym roku 1 i 2 lipca).

Z Niechorza i Pogorzelicy mamy możliwość dojechania kolejką waskotorawą do Rewala (Park Wieloryba) i Trzęsacza (Ruiny Kościoła i bardzo fajne Multimedialne Muzeum na Klifie).

                               Skończył się czerwiec, a więc podsumowanie:
    3.06.2017 byłam (wreszcie) w Poznaniu, zobaczyłam Palmiarnię i Rynek.
    7 - 11.06.2017 - Konin (poprzedni post)
     25.06 - 5.07.2017 - Pogorzelica
Przy okazji zapraszam Was na mojego Instagrama - wiksia_h i Snapchata - wikolec. Zobaczycie tam zdjęcia z mojego kolejnego wyjazdu. :)


1 komentarz:

  1. Uwielbiam to miejsce. A może wrzucisz więcej zdjęć? :) :) www.flare.com.pl

    OdpowiedzUsuń