niedziela, 25 czerwca 2017

Polska #8 - Konin

Witam Was już w wakacyjnym nastroju!
Od 7 do 11 czerwca tego roku byłam wraz z moją grupą taneczną w Koninie, teraz opiszę ten wyjazd na blogu... Zapraszam!
Konin - miasto w województwie wielkopolskim położone nad Wartą, również siedziba powiatu Konińskiego. Kiedyś był siedzibą Korony królestwa Polskiego. Zajmuje powierzchnię 82 km2 i liczy 75 600 mieszkańców.
Pierwotnie pojechaliśmy do Konina na 38. Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie, ale zobaczyliśmy jeszcze kilka atrakcji, o których napiszę pod spodem. Uważam, że warto je zobaczyć będąc w tym mieście. :)
1 - Jezioro Mikorzyńskie
Jest to jezioro położone w Mikorzynie i Wąsoszach, miejscowościach pod Koninie w gminie Ślesin. Jest dość duże, wydłużone, i o dobrze rozwiniętej linii brzegowej. My wybraliśmy się na godzinny rejs po jeziorze, niestety nie pamiętam nazwy miejscowości, z której zaczęliśmy. Ale to nieważne. Po wyruszeniu cały czas widać z dwóch stron małe przystanie, malownicze wioski rybackie i zatoczki. Naprawdę piękne widoki, choć pozornie proste i zwyczajne. Pogoda dopisywała, słońce świeciło i wiał lekki wiatr, a statek, na którym płynęliśmy był naprawdę zadbany i płynął sprawnie.
Innego dnia byliśmy nad tym samym jeziorem, tyle że w Ślesinie. Jest tam ośrodek wypoczynkowy i super miejsce na ognisko, a z pomostów możemy się załapać na piękny zachód słońca. Dla mnie każda przystań tego jeziora jest po prostu pięknym miejscem.
2 - Okolice Konińskiego Domu Kultury
Niby zwykły dom kultury, jak w każdym mieście, a jednak otacza go bardzo ładna okolica. Na przeciwko znajdziemy alejkę otoczoną młodymi drzewami, żywopłotem, jak i ładne wybrukowane ścieżki, a pośrodku tego wszystkiego - duża fontanna. Nad tym wznosi się skarpa, na której można by przesiadywać całe dnie i robić sobie pikniki z przyjaciółmi. Koło Domu Kultury na scenie odbywają się też liczne koncerty, które można oglądać ze skarpy, odpocząć w cieniu pod drzewem, ochłodzić wodą z fontanny. Śliczna okolica...

Także to były te atrakcje turystyczne, które ja odwiedziłam i mogę Wam zarekomendować. Nic więcej takiego nie zobaczyliśmy, w końcu przyjechaliśmy tu występować... Każdemu polecam również przyjście na galę festiwalu, co jest dużym wydarzeniem. PAnuje tam świetna atmosfera, w tym roku całość prowadził Tomasz Kammel.
Dzisiaj jadę na wakacje do Pogorzelicy, więc przez najbliższe 10 dni postów nie będzie, a zdjęcia do tego obiecuję, że dodam w najbliższym czasie. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz