niedziela, 8 stycznia 2017

Polska #3 - Nasze lasy

Hej!
Znów przepraszam za długą nieobecność, moje postanowienie noworoczne to większa systematyczność na blogu. ;)
Dzisiaj coś trochę innego. Z racji, że nie udało mi się napisać posta o miejscu, do którego chciałabym pojechać na 3 dni, z okazji 6 stycznia ( w tym roku nigdzie się nie wybrałam), to może temat przedstawiony w tym poście nie będzie jakąś wielką podróżą, ale pozwoli wykorzystać ten ostatni dodatkowy dzień wolnego dużej liczbie osób (przynajmniej tak myślę).
Na 6 stycznia wyjeżdża z domu jednak dużo mniej osób niż na np. Majówkę czy na 11 listopada. Ale nawet jeżeli nie wyjeżdżasz, dlaczego by się gdzieś nie ruszyć?
Ja, mimo, że nigdzie nie wyjeżdżałam, to chodziłam codziennie do lasu na moim osiedlu. Przejście jego w tę i z powrotem zajmuje maksymalnie pół godziny. Uważam to za dobry pomysł, spacer na świeżym powietrzu po lesie, a czuć tego ducha podróży...:) Atrakcyjność lasów polega jeszcze na tym, że są piękne w każdą porę roku. Na wiosnę, kiedy przyroda na nowo budzi się do życia, a na drzewach pojawiają się pierwsze liście, w lato, gdy wszystko już w pełni kwitnie, jest mnóstwo zwierząt, grzeje słońce, ale drzewa zapewniają nam cień. Jesienią liście przybierają cudne barwy, a potem opadają na leśną ścieżkę. Coś pięknego! I wreszcie teraz, na zimę, gdy dużą część polski spowija biały puch, drzewa i ścieżki są nim pięknie przystrojone, rzeka zamarznięta. Nie ma za wiele zwierząt, ale nadal słychać śpiewające ptaki.
Tak można właśnie wykorzystać ten dodatkowy czas wypoczynku, jest naprawdę warto! Ja przechodzę mój las tak 3 - 4 razy na każdą porę roku, Was (jeżeli jest u was w pobliżu jakiś las) też do tego zachęcam.
A przy okazji, bardziej zainteresowanych podróżami, zachęcam do kupna gazety "Podróże" i "National Geographic - Traveler", znajdziecie tam dużo pomysłów na podróże i ich ciekawe opisy.

3 komentarze:

 1. Niestety nie mam lasów w mojej okolicy, a jeśli już jest to parę drzew i śmieci .. Nic ciekawego :(

  OdpowiedzUsuń
 2. u mnie głównie są same pola, do lasu mam trochę daleko, ale lubię tak po śniegu sobie pospacerować po swojej miejscowości :)

  Kisses, Patt
  http://dressupwithpatt.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam chodzić do lasu, ten zapach, te odgłosy, ten klimat :) Lecz ja mam tendencję do tego, że jak ide do lasu to idę o wiele za daleko i się gubię :)

  Pozdrawiam
  wobiektywachklaudii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń